WhatsApp
905319170720
CrosairSoft
Menu
Your Cart

Elektronik Sigara Yedek Parca

Coil

Elektronik sigara kullanımına başlayan kişilerin ve deneyimli buhar severlerin yakından ilgilendiği elektronik sigara mod cihazı parçalarından biri de coil çeşitleridir. Halk arasında bobin olarak da tanımlanan coil, bir elektronik sigara cihazında olmazsa olmaz kabul edilen parçalardan biridir. Elektronik sigara kullanımında istenen buhar yoğunluğunu ayarlayabilmek ve damak tadına uygun e-sigara likit aromalarını deneyebilmek için coillerin işlevsel özelliklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Elektronik sigaraların piyasaya çıktığı ilk versiyonlarından beri en sık kullanılan parçaların başında gelen coiller, zamanla teknolojik gelişmelerden etkilenerek, diğer elektronik sigara parçalarında olduğu gibi gelişim göstermiştir.

Coil Nedir?

Bir elektronik sigarada tank içinde bulunan e-likidi ısıtabilmek ve bu şekilde buhara dönüştürerek çekebilmek için coil parçalarına ihtiyaç duyulmaktadır. Elektronik sigara kullanımına yeni başlayan kişiler özellikle e-sigara coil parçalarının ne işe yaradığını merak etmektedir. İşte bu tür sıvı buharlaştırma işlemlerini sorunsuz ve istenen performansta gerçekleştiren parçalara elektronik sigara atomizeri içinde yer alan coil yani bobin denilmektedir. Oldukça basit ve pratik bir tasarıma sahip olan atomizer coil çeşitleri, her türlü e-sigara mod cihazında kendileriyle uyumlu atomizer parçalarında kullanılabilmektedir.

Bir bobin kafasının içinde yani coil içerisinde, fitil ile ısıya duyarlı tellerden oluşan bobin demeti bulunmaktadır. Söz konusu bobin demeti ile fitil birbirleri ile uyumlu çalışarak elektronik sigara likidinin ısınıp atomize edilmesini sağlamaktadır. Bunun dışında coil içinde bir de coil tabanı mahfazası bulunmaktadır. Bu taban üzerinde bobin telinin eksi ekine bağlanabilmesi mümkün olmaktadır. Tüm bunlarla birlikte damlama ucuna buhar gönderen ve e-likidin dışarı sızmasını engelleyen oluk da coil içindeki parçalar arasında önemli işleve sahiptir.

Elektronik Sigara Coil Nasıl Çalışır?

Bir elektronik sigara mod cihazının en önemli parçalarından biri olarak görülen coiller, temelde ısıtıcı görevini üstlenen parçadır. Elektronik sigara çalışma prensiplerinde önemli bir işleve sahip olan coil modelleri, birbirinden farkı çeşitlerde ve özelliklerde olsa da temelde e-sigara kullanımında aynı görevi yerine getirmektedir. Elektronik sigara kullanmaya yeni başlayan kişilerin yanı sıra deneyimli buhar severlerin de merak ettiği üzere bir e-sigara mod cihazının çalışma prensibi temel olarak şu şekildedir:

·         E-sigara mod cihazı içinde yer alan pamuk veya silika maddesi, haznenin (likit tankının) içinde bulunan e-likit tarafından ıslatılarak ateşlemeye hazır hale gelir.

·         Ateşleme butonuna basılmasıyla birlikte dirençli tel ısıtılır.

·         Tele yeterli ısı verilmesi halinde, coil ile birbirine değen elektronik sigara likidinin ısınıp buharlaşması mümkün olur.

·         Meydana gelen buhar, hava borusundan geçerek e-sigara ağızlık kısmına yükselir ve buradan kullanıcı tarafından çekilir.

Görüldüğü üzere elektronik sigara atomizerleri içinde yer alan coillerin e-likit ısıtılmasında çok önemli bir işlevi yerine getirdiği dikkatlerden kaçmamaktadır. Özellikle ateşleme gücü yüksek, güçlü bataryalara sahip elektronik sigara modellerinde düzgün ve atomizer ile uyumlu coil parçalarının kullanılması çok önemlidir. Çünkü ancak bu şekilde e-sigara kullanıcısı tarafından istenen yoğun buhar performansına ulaşılabilmektedir.

Elektronik Sigara Coil Modelleri

Elektronik sigaralarda atomizer parçası içinde kullanılan coil yani bobinler, çıkarılıp takılabilir özelliklere sahiptir. Günümüzde e-sigara mod cihazları üretimiyle ünlenen markaların piyasaya sürdüğü ürünler arasında değiştirilebilir coil başlıklarının bulunduğu da dikkatleri çekmektedir. Bu tür değiştirilebilir coil modelleri, en çok elektronik sigara kullanımında bütçesine uygun hareket etmek isteyen buhar severleri memnun etmektedir. Çünkü değiştirilebilir coil çeşitleri sayesinde kullanım ömrü dolan bobinler yerine yenisi takılarak, aynı atomizerin daha uzun sürelerde kullanılabilmesi ve böylelikle gereksiz bakım masraflarını ortadan kaldırabilmek mümkün olmaktadır.

Eğer siz de bütçenize en uygun fiyatlarla e-sigara coil modellerine sahip olmak istiyorsanız, internet üzerinden satın alacağınız coillerin mutlaka değiştirilebilir özelliklere sahip olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında e-sigara mod cihazlarında kullanılan atomizerler, her marka ve modelin farklı üretimi olabilmektedir. Dolayısıyla e-sigara atomizeri içinde konumlanan coillerin de bu tür atomizerler ile birebir uyumlu olmasına önem verilmelidir. Aksi halde coil atomizer içinde işlevsiz kalabilir veya etkili buhar performansından uzak bir şekilde verimsiz çalışma performansı ortaya koyabilmektedir.

Elektronik Sigara Coil Fiyatları

Sızıntı yapmayan ve kullanım kolaylığı sağlayan e-sigara coil çeşitlerini internet üzerinden satın almak mümkündür. Ancak tüm elektronik sigara yedek parçalarında olduğu gibi coil fiyatlarının da birbirinden farklı olduğu görülmektedir. Uzun kullanım ömrüne sahip, birinci sınıf kalitedeki materyalden üretilmiş elektronik sigara coilleri ile yüksek buhar performansı ile damak zevkine uygun aroma lezzeti alabilmek mümkün olmaktadır. Bu yüzden e-sigara coil çeşitlerini satın alırken kaliteli ve uygun fiyatlı seçenekleri tercih etmek önemlidir.

 

Marka: COTTON BACON MARKA Marka: Pamuk
Cotton Bacon Prime Fire Wire aracılığıyla Türkiye'de!Doğrulama kodlu orjinal ürün.USA üretimi.Kullanımı kolay.V2.0'a göre % 33 daha hızlı emilim, dry hit ihtimali daha düşük. Kolay saçaklanma.Tamamen tatsız ve kokusuz.Art arda çekime uygun. 1 pakette 10 şerit bulunmaktadır.Cotton Baco..
50,00TL
Marka: JUSTFOG MARKA Marka: Pod Mod Kartuş
C601 Pod Coil, JUSTFOG C601 Pod Kit için üretilmiş doldurulabilir kartuş kafalarıdır. Her biri 1.7 ml likit kapasitesine sahip bu kartuşlar geleneksel atomizerlerden tanıdığımız enerji direnç sistemindedir. 1.6ohm dirençteki POD yedek kafaları içerisinde organik hazır sarılı şekilde Japon ..
120,00TL
Marka: JUSTFOG MARKA Marka: Pod Mod Kartuş
Minifit Pod Kartuşu, Justfog MINIFIT Mod ile kullanılmak üzere üretilmiş JUSTFOG MINIFIT Pod Kartuşlar , en saf aroma içimi için 1.6ohm organik Japon pamuk rulo ile 1,5 ml'lik yeniden doldurulabilir pod mod yedek kafası ürünüdür. Alt hava akışı, kolay ve güvenli doldurma sistemi ile M..
120,00TL
Marka: SMOK MARKA Marka: Pod Mod Kartuş
Infinix 2 Pod Kartuş, SMOK INFINIX 2 Pod Mod için özel olarak tasarlanmış olan 2 ml e-likit kapasitesi ve 1,4 ohm'luk dirence sahiptir. Yumuşak vaping içimi bulunan kartuşların sağladığı aroma lezzet sunumu yoğun ve keskindir. Pod Mod'a takılışı kolay ve rahattır. Basit soluma ile yoğun buharın..
130,00TL
Marka: SMOK MARKA Marka: Pod Mod Kartuş
Smok Nord Coil, NORD Pod Sistemi için 0.6ohm Mesh Coil, 1.4ohm  REGULER  Coil ve 1.4ohm Geleneksel Coil içeren dinamik bir atomizer yapı seçeneği sunar. SMOK NORD Kit ile uyumlu bu coiller, en iyi lezzet deneyimi için optimize edilmiş yüksek sıcaklık ve zincirleme çekimlere dayanıklı uzun ..
150,00TL
Marka: SMOK MARKA Marka: Coil
TFV12 Prince Max Mesh Coil, Her bobin 0,17 ohm'dur ve 80w-130w için derecelendirilmiştir, ancak en iyi 90w-110w'de ye kadar kullanım alanı vardır. % 100 organik Japon pamuğunun yanı sıra kaliteli Kanthal örgü elemanları ile, hızlı bir fitilleme ile ısı elde edeceğiniz yedek bobin başlıkları Smok mar..
120,00TL
Marka: SMOK MARKA Marka: Pod Mod Kartuş
Smok RPM 40 Pod Sistem ile kullanılmak üzere üretilmiş RPM Pod Kartuşu ve NORD Pod Kartuşu ile uyumlu coilleri tek bir ilan altında topladık. RPM 40 Pod Mod ile beraber kutu içeriğinden çıkan RPM Pod Kartuş ve NORD Pod Kartuşları yedek bobin başlıkları (Coiller) seçenek listemizde yer almaktadır. Tü..
160,00TL
Uwell - Koko Yedek Kartuş 4'lü (1.2 ohm)
Stokta Mevcut
Marka: UWELL MARKA Marka: Uwell Koko
1.2 Ohm - Koko uyumlu Doldurulabilir KartuşAynı zamanda Uwell - Caliburn'le uyumludur...
160,00TL
Uwell Caliburn Pod Kartuş 4'lü Paket
Çok Satanlar
Marka: UWELL MARKA Marka: Pod Mod Kartuş
Caliburn Pod Kartuş, 2ml likit kapasiteli tekrar e likit sıvısı doldurularak kullanılabilir 1.4ohm dirençteki Uwell Caliburn pod kartuşları paket içerisinde 4 adet bulunur. Gıda sınıfı plastikten yapılan yedek kapsüller üst kısımdan likit haznesi açılarak rahat bir dolum sağlanır..
160,00TL
Marka: VAPORESSO MARKA Marka: Coil
Vaporesso Gt2/Gt4/Gt6/Gt8/Gt cCELL/Gt Mesh Coil GT2 Coil 0,4 ohm 40-80w (best 55-65w)GT4 Coil 0,15 ohm 30-70w (best 45-60w)GT6 Coil 0,2 ohm 40-100w (best 70-90W)GT8 Coil 0.15ohm 50-110W (Best 60-80W)GT cCELL Coil (Seramik Coil) 0.5 ohm 20-40W (Best 25-35W)GT CCELL2 Coil..
120,00TL
Marka: VAPORESSO MARKA Marka: Pod Mod Kartuş
Vaporesso PodStick Pod Seti kullanıcı en samimi cihaz olacak kalem tarzı ve güçlü performence için tasarlanmış. Tamamlanma zamanı geldiğinde sizi haberdar etmek için 5 seviyeli LED pil göstergeli 900mAh dahili pil ile çalışır. Kompakt boyutuyla kalem tip elektronik sigaranızı&nbs..
90,00TL
Marka: VAPORESSO MARKA Marka: Pod Mod Kartuş
Renova Zero Pod Kartuşu, 1.0 ohm seramik CCELL coilli Renova Zero POD kartuşu bu yeni model pod cihaz için geliştirilen yenilikçi e likit sıvısı doldurma sistemi olan PTFTM Sistemini kullanır. Bu sayede eski tarz kauçuk tıkaçlı likit sızdırma ve çocuk koruma sorunlarının önüne geçilen daha kolay ve ..
100,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 15 (2 Sayfa)